na biżuterię – do it yourself

Image

stylowi.pl

Jeśli masz trudności z utrzymaniem w porządku biżuterii to mam dla Ciebie kilka dobrych praktycznych pomysłów na jej przechowywanie. Jednym z nich jest ułożenie bransoletek na szklanych butelkach, postawionych na oddzielnej półeczce. Metoda jest niezywkle prosta, ale rzeczywiście pomaga zapanować nad biżuteryjnym rozgardiaszem przy minimalnym nakładzie energii czy kosztów. Z pewnoscią także pasuje do każdego rodzaju wnętrza.

Image

stylowi.pl

Ciekawa propozycja do wnętrz klasycznych, romantycznych, dziewczęcych a także łączących wiele różnych stylów – wieszak w kształcie głowy rodem z kamei. Taki wieszak wykonasz z niezbyt grubej drewnianej płyty, lub – jeśli nie posiadasz odpowiednich narzędzi czy możliwości poproszenia o pomoc – z tektury modelarskiej, najlepiej złożonej podwójnie. Wytnij kształt kobiecej głowy z tektury lub drewna. W obu przypadkach gładko wyszlifuj brzegi przy pomocy papieru ściernego. W zależności od tego czy Twój wieszak ma być stojący czy wiszący potrzebujesz drewnianej podstawki na spód lub metalowego haczyka z tyłu. Pomaluj wycięty kształt na wybrany kolor- najbardziej klasyczny będzie biały. Pomaluj na ten sam kolor także drewnianą podstawkę. Odczekaj aż wszytsko dobrze wyschnie, w razie konieczności nałóż kolejne warstwy farby, aby równo pokryć powierzchnię bez zacieków i przebijającego się tła. W miejscu ucha możesz zamontować mały chaczyk lub przykleić wystający drobiazg na którym zawiesisz ulubioną parę kolczyków. Zawieszaj biżuterię w miejscu szyi postaci.

Image

Image

stylowi.pl

Jeszcze innym pomysłem jest proste, drewniane drzewko. Wykonasz je z drewnianych listewek o różnej grubości, drewnianej kwadratowej podstawki i ceramicznej płytki, która umieszczona na spodzie odpowiednio obciąży drzewko, aby było stabilne i nie przewracało się pod ciężarem zawieszonej na nim biżuterii. Połącz poszczególne elementy mocnym klejem do drewna. Odczekaj aż wyschnie, następnie pomaluj na ulubiony kolor. Po całkowitym wyschnięciu farby drzewko jest gotowe do zawieszenia na nim wisiorków i bransoletek.

Żaden supermarket online nie ma w swojej ofercie takich akcesoriów!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s