oryginalne ozdoby do domu

Image

źródło: blogfreepeople.com

Coś w sam raz dla miłośników stylu indiańskiego. Mobilna konstrukcja na ścianę z wykorzystaniem różnych pozornie zbędnych elementów – kolorowy filc, mulina, gałązki, patyki, piórka, koraliki, pieluszki pampers… Żart 😉 Z takich właśnie przedmiotów skonstruujesz taką dziwaczną ale chyba uroczą ozdobę na ścianę. Możemy wykorzystać przy jej tworzeniu również dawne pamiątki tworząc sentymentalny kolaż na własnej ścianie.

Image

źródło: blogfreepeople.com

Tym razem dużo dobrego dla miłośników kwiatów. Wyklej ścianę pocztówkami, zdjęciami i rysunkami róż lub innych kwiatów. Niech całość uzyska nieregularny kształt. Dodatkowo zawieś girlandę sztucznych lub zywych kwiatów. Wspaniały romantyczny kącik.

Image

źródło: pinterest.com

dobre zajęcie na niedzielne popołudnie lub nudny wieczór. Stwórz małe dzieło artystyczne przy pomocy ścinków papierów i gazet. Papier i gazety rwij w paski o postrzępionych ale względnie równych brzegach. Następnie paski te zwijaj w różnej wielkości spirale. Niech niektóre mają otwarte środki (owijaj je wtedy na placu) lub ściśle wokół własnej osi. Każdy ślimaczek z papieru niech będzie inny. Zabezpieczaj ich brzegi klejem. Następnie wszystkie ślimackzi łącz w kwadrat sklejając ze sobą ich boki. Na koniec posmaruj całość z góry warstewką kleju, która sprawi, że konstrukcja będzie wytrzymała. Pow yschnięciu takie abstrakcyjne dzieło zawieś na ścianie.

Image

źródło: stylowi.pl

Podobnie jak poprzednio – małe dzieło sztuki z gazet. Tym razem skręcaj kolorowe gazety w ciasne rulony różnej długości. Niektóre możesz pociąć. Skleja je ze sobą bokami na jakimś podłozu.

Image

źródło: stylowi.pl

Ciekawa ozdoba, którą zrobisz ze starej książki. Wyrwij z niej część stron i układaj w łezki. Łącz ze sobą w dziwaczne kostrukcje.

Image

źródło: stylowi.pl

Kolejna propozycja dla miłośników recyklingu. Oto co można zrobić ze zuzytych żarówek. prawda, że robi wrażenie? Wystarczą do tego farby do szkła w kolorze srebrnym lub złotym. Dół z koszykiem można wykonać z metalowej zakrętki czy naparstka zawieszonego na fragmentach drobnego łańcuszka.

Image

źródło: pinterest.com

Sposób na oryginalny żyrandol – metalowa siatka i sztuczne, kolorowe ptaki. Tak egzotyczna konstrukcja zawieszona pod sufitem z pewnością robi wrażenie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s